KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8772398
*
nr 877 2398
Axel Tallberg
(I860-1928), Sverige
Etsning, Axel Tallberg (I860-1928), Öldrickaren, motivet: 38 x 29
Axel Tallberg, svensk målare, grafiker född 1860 i Gävle, död i Solna utanför Stockholm 1928.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2014
kl 19:53:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 12:21:11
1
100 kr
24/2 15:04:03
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Axel Tallberg
Axel Tallberg, svensk målare, grafiker född 1860 i Gävle, död i Solna utanför Stockholm 1928.
Läs mer om Axel Tallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel tallberg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige öldrickaren
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:57
*
Axel Tallberg
Axel Tallberg, svensk målare, grafiker född 1860 i Gävle, död i Solna utanför Stockholm 1928.
Läs mer om Axel Tallberg
nr 877 2398
Axel Tallberg
(I860-1928), Sverige
Etsning, Axel Tallberg (I860-1928), Öldrickaren, motivet: 38 x 29
Axel Tallberg, svensk målare, grafiker född 1860 i Gävle, död i Solna utanför Stockholm 1928.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/2 12:21:11 | 1 | 100 kr |
24/2 15:04:03 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Axel Tallberg
Axel Tallberg, svensk mÃ¥lare, grafiker född 1860 i Gävle, död i Solna utanför Stockholm 1928.Läs mer om Axel Tallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel tallberg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige öldrickaren
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:57